Kitapoterapi, doğru zamanda, doğru bireyle, doğru kitabı buluşturarak okuma yoluyla çözüm demektir.  
    • KİTAPOTERAPİ
    • Eğer okumasını bilirsen, her insanın bir kitap olduğunu göreceksin...
    • Her kitap gizemli bir yolculuktur.
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Kitapoterapi-112793982757101/

Takım Çalışması

 

Takım Çalışması

 

Gittikçe büyüyen dünyamızda, takım çalışmasının ve sosyal ilişkilerin tüm kurumlar için ne kadar önemli olduğunu hepiniz tahmin edebilirsiniz. İlkokul sıralarından, üniversiteye hatta iş hayatımızda bile zaman zaman bir takım oluşturarak çalışmamız istenmiştir. Hatta birlikte çalışmanın önemini vurgulayan birçok söz, çalışma ve projeler bile bulunmakta. Peki ekip çalışması neden bu kadar önemli?

Başarıya Ulaşma Sürecini Hızlandırır

Ekipler çeşitli görevlerde tek bir bireyin yapabileceğinden çok daha fazla başarılı olur. Problemler daha hızlı çözülür. Zaman daha verimli kullanılır. Görev dağıtımı, çeşitlenen fikirler ve gelişen farklı bakış açılarıyla sonuca çok daha hızlı ulaşabilmeniz sağlanır.

İletişimi Ve İnsan İlişkilerini Güçlendirir

Sosyal ilişkilerin ve bireyin kendine olan güveninin artmasına yardımcı olur. Düşüncelerimizi paylaştıkça ve yeni fikirler edindikçe daha sosyal ve iletişimi güçlü bireyler oluruz. Birlikte hareket edebilmenin gerekliliğini daha çok kavrar, toplum içinde daha uyumlu yaşamayı öğreniriz. Aynı zamanda ekip çalışması size ve ekip arkadaşlarınıza güven, aidiyet ve bağlılık duygusu kazandırır. Bu da motivasyonumuzu ve yine insan ilişkilerindeki gücümüzü artırır.

• Sorumluluk Duygusunu Güçlendirir

Yapmamız gerekenleri ve takımımızın bizden beklentileri olduğunu bilir ve buna göre çalışırız. Böylece işlerimizi aksatmadan ve kısa sürede bitirebiliriz. Zamanımızı çok daha etkili ve verimli kullanmayı öğreniriz.

• Farklı Fikirlerle Bakış Açımızı Olumlu Yönde Değiştirir

Farklı düşünenlere saygı duymayı ve farklı bakış açılarına açık olabilmeyi öğreniriz. Farklılıklarımız bizi kendimiz yapan unsurlardır. Takım çalışması tüm insanlara daha hoşgörülü yaklaşmamızı sağlar. Dinlemeyi ve anlayış göstermeyi öğreniriz. Bu da insan ilişkilerindeki başarımızı artırır.

• Rekabet Duygusu Kazandırır

Ekip çalışması tatlı bir rekabet duygusu ve hırs kazandırır. Daha çok çalışmamıza ve kişisel gelişimimize yardımcı olur. Başarı odaklı bir insan olmamızı ve yapabileceğimizin en iyisini görmemizi sağlar.

                                                             7.06.2020

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret947215
Saat
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223