Kitapoterapi, doğru zamanda, doğru bireyle, doğru kitabı buluşturarak okuma yoluyla çözüm demektir.  
    • KİTAPOTERAPİ
    • Eğer okumasını bilirsen, her insanın bir kitap olduğunu göreceksin...
    • Her kitap gizemli bir yolculuktur.
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Kitapoterapi-112793982757101/

Satış Teknikleri

Satış Teknikleri

 

Hepimiz çeşitli konularda ikna edici olmak isteriz. İş para kazanmaya gelince bu yeteneklerimizi satış ve pazarlama olarak baskın bir şekilde kullanmaya çalışırız. Tam da burada gücünüze güç katacak satış ve pazarlama teknikleri devreye giriyor.

 

Karşısında değil yanında olun

Eğer samimi bir satış yaparak güven vermek istiyorsanız müşterinizin karşısında değil yanında olun. Ürünü ve kazandırdıklarını anlatırken karşıdan konuşmak bir rakip, bizden olmayan duygusu verir. Ancak anlatımı yanında yaparsanız her zaman çok daha samimi ve güven verici olur.

Alıcının asıl amacını bulun

Arzu ve ihtiyaçları saptamak satıştan önce gelir. Müşteri ise ne istediğini bilmek zorunda değildir. Siz konuyla ilgili yetkinliğinizi kullanarak ona doğru seçimi yapma konusunda yardımcı olmalısınız. Bunun için “zincirleme tekniğini” kullanın, almak istediği şeyi neden almak istediğini, bununla ilgili ne düşündüğünü sorarak başlayabilirsiniz. Böylece oraya ne için geldiğini bulabilir, asıl amacını ortaya çıkarabilirsiniz.

İhtiyaç ve arzuları dile getirmeden satmaya kalkmayın

İyi bir satışçı olmak çok satış yapmak değildir. Müşterinizin satın aldığı üründen memnuniyet duyması hem satış etiği hem de satışın devamlılığı için oldukça önemlidir. Müşterinizin isteklerini anlamadan ona ürün satmayın. Önce ne istediğini belirleyin ve bu konuda isteğini karşılayabilecek en iyi ürünleri sergileyin. Önemli olan fayda sağlamak ve iyi itibar bırakmaktır.

Alıcının Bakış Açısını Değiştirin

Eğer karşınızdakini bir konuda ikna edemiyorsanız bakış açısını değiştirin. Böylece savunmasız kalır ve kontrol elinize geçer.

Olumlu / Olumsuz / Olumlu

Eğer satışınızda herhangi bir olumsuz durum varsa bunu kapatmanın en iyi yoludur. Bu teknikte cümleye her zaman olumlu başlanır ve sonra “ ……tabi bu şekilde dezavantajları var ama…” diyerek ama bağlacından sonra tekrar olumlu cümleler ile toparlanır. Böylece satışın açığını kapatmış oluruz.

Fiyatı en son konuşun

İlkeleriniz önde gelsin ve prestijli müşterilerinizle çalışın. Fiyat için gelen asla kalıcı değildir. Bu yüzden bu kişiler üzerine yatırım yapmayın. Ürün fiyatını ise satışı bağlama noktasında konuşun. Müşteri fiyatı ürünü tanımadan öğrenmek isteyebilir ancak bu durumda ürünü satmak içinşşansınız düşer. Çünkü kontrol tamamen müşteriye geçer.

                                                             7.06.2020

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret947215
Saat
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223