Kitapoterapi, doğru zamanda, doğru bireyle, doğru kitabı buluşturarak okuma yoluyla çözüm demektir.  
    • KİTAPOTERAPİ
    • Eğer okumasını bilirsen, her insanın bir kitap olduğunu göreceksin...
    • Her kitap gizemli bir yolculuktur.
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Kitapoterapi-112793982757101/

KOÇLUK

Koçluk

 

KOÇLUK HİZMETLERİMİZ
 

1 - ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

2 - YAŞAM KOÇLUĞU

3 - ŞİRKET KOÇLUĞU


 ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
 

 Evinizdeki Şampiyonun İçindeki Sınırsız Gücün Farkına Varmasını Sağlayın…
 

Öğrenci Koçluğu; eğitim yaşamında başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliğidir. Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır. 

Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada motivasyon odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi için yapar. Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir. Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. 

Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ve dershanesi ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Birlikte sınav sürecini ve yaşamı paylaşırlar. 

Koçluk Programında Öğrencilerin;

Hedef belirlemesi, 
Konsantrasyon , 
Bakarkörlük, 
İsteksizlik 
Kararsızlık 
Endişe ve korkulardan kurtulamamak 
Etkin olarak kullanmakta oldukları dil 
Beynin çalışma alanı 
Temsil sistemine göre kısa sürede hızlı öğrenme 
Heyecan kontrolü 
Anlayarak hızlı okumak 
Zamanı etkin kullanmak 
Sonuca odaklanmak ve başarmak noktasında her türlü ihtiyaç duydukları teorik ve Kuantum,Koçluk,NLP Teknik Uygulamaları yapılarak “ Başarıya Programlamak” amaçlanmaktadır. 


ÖĞRENCİ KOÇLUĞU NİÇİN GEREKLİ ?

1.Yaptığımız araştırmalarda öğrencilerimiz uzun süreli sınavlarda “ders çalışma yöntemlerini ve başarılı olma yöntemlerini bilmemektedir. 

2.Bir program dahilinde çalışma alışkanlığını devam ettirememektedir. 

3.Özellikle günümüzde çalışan anne-baba çocuğu ile yeteri kadar ilgilenememekten şikayetçidir. 

4.Anne ve babalar gayet iyi niyetli bir şekilde çocuklarının ders çalışmasını isterken farkında olmadan onları sınav sürecinde “ders çalışmaktan soğutmaktadır”. 

5.Öğrenci sınav sürecinde yalnızlık hissine kapılıp başaramayacağına ve kimsenin ona yardım edemeyeceğine inanır. 

6.Öğrenci doğru motive edilmediği için yetenekleri ve neler yapabileceğini göremez. 
İşte bütün bu yukarıda saydığımız olumsuzluklar ve daha birçok olumsuzluk uzun zamana yayılmış sınavlarda başarısızlığı kaçınılmaz kılar. Öğrenci koçluğu bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için gereklidir. "Öğrenci koçu öğrencinin ve ne yapması gerektiğini bilemeyen ya da zamanı olmayan velinin profesyonel yardımcısıdır". 
Öğrenci koçluğu sisteminde, öğrenci profesyonel yardım aldığı için kendini güvende hisseder. Doğru yönlendirilirse doğru hedefe ulaşacağı gerçeğini kavrar.

Öğrenci Koçluğu Sürecinde Verilecek Hizmetler

A) Öğrenciye verilecek hizmetler: 

1. Öğrenciyi tanıma ve hedef belirleme. 

2. Öğrenme ortamının düzenlenmesi ve geliştirilmesi (genellikle evdeki ders çalışma ortamının düzenlenmesi) 

3. Bireysel program hazırlama ve programın takibi 

4. Haftalık ilerleme raporları (Birebir görüşme) 

5. İnternet üzerinden günlük takip ve motivasyon 

6. Zaman sınırlı ödev ve kontrolü. 

7. Motivasyon buluşmaları 

8. Dershanede yapılan sınavların kronolojik tablosunun internet üzerinden takibi 

9. İlerleme durumunun tespiti(sınav uygulamaları) 

10. Öğrenciye her türlü kaynak bulma 

11. Zamanı kaliteli kullanma eğitimi 

12. Dershane seçiminde yardım ve öneriler (isteğe bağlı) 

13. Özel ders öğretmeni seçiminde yardım. ((isteğe bağlı)

14. Sosyal-sanatsal faaliyetlerden haberdar etme ve yönlendirme

Merkezimizde öğrencilere verilen tüm eğitimlerden (Anlayarak Hızlı Okuma,Hafıza Teknikleri,NLP,Diksiyon,Beden Dili,Güzel Konuşma,Hitabet Sanatı,Liderlik,Zaman Yönetimi,Takım Çalışması,İkna Sanatı,Meditasyon,Kuantum Öğrenme,Drama,tiyatro, İLKYARDIM vb.) ÜCRETSİZ yararlanır.Katıldığı her eğitim için ayrı sertifika alır.

B) Veliye Verilecek Hizmetler: 

Aylık ilerleme raporları 
Veli mektupları 
Doğru motivasyon yollarının öğretilmesi(sınav sürecinde velinin yapması gerekenler ve yapmaması gerekenler) BAŞARI İÇİN KOÇLUK

Coaching


Kimi zaman yaşamımızda öyle bir noktaya geliriz ki nerede olduğumuzu, ne istediğimizi, isteklerimize ulaşmak için ne yapmak gerektiğini bilmediğimizi farkederiz. Başka bir deyişle 'Biri olsa da yol gösterse' dediğimiz bir noktaya geliriz. Böyle zamanlarda kendimize hedefler koyarak onlara ulaşmak için izlememiz gereken yollarda bize eşlik edecek kişilere ihtiyaç duyarız. 

Bir an için şöyle bir ilişki hayal edin; karşınızdaki kişi sadece ama sadece size odaklanmış. Hayatta ne istediğinize ve onu nasıl elde edebileceğinize dair tüm sorularınıza yanıt bulmak için orada ve sizinle. Bu kişi adeta yaşam yolculuğunuzda sizin pusulanız olmuş. Söylediğiniz kelimeleri sadece duymakla kalmayıp, o kelimelerin ardındaki anlamları bulmaya çalışan hatta sözcüklerinizin arasıdaki boşlukları bile dinleyen birisi. En önemlisi bunu yaparken yargılanmadığınızı ve analiz edilmediğinizi bilerek rahatlıkla duygularınızı gösteriyorsunuz. 

Bu kişi verdiğiniz her tepkiye duyarlı. Hayallerinizi, değerlerinizi ve tutkularınızı merak ediyor. Hedeflerinizi ortaya çıkarmak ve sonuca ulaşmanız için ihtiyacınız olan inancı sunmak için orada. Bunu yaparken size mutlak gerçeği, yani güçlü ve geliştirmeniz gereken yönleri tüm açıklığıyla söylüyor. Kısaca karşınızdaki insanın size sıradışı bir destek, sıradışı bir cesaretlendirme verdiği bir ilişki hayal edin. 

Bire bir yapılan koçluk gerçekleştirmek istediğiniz sonuçların tarifinden başlar, güzergahınızı çizmenizi amaçlar ve bir çeşit yol arkadaşlığıdır. Hedefinize ulaşmak için gereken inanç değişiklikleri, bakış açısı farklılıkları, yeni davranışlar oluşturmak gibi pekçok NLP aracının kullanımı bu çalışmaların kapsamındadır. Bu yolculuklar hedefe ulaşmanın yanı sıra sürpriz farkındalıklar getirir, kişileri zenginleştirir. Kendinize güveniniz artar, yetkinlikleriniz tazelenir, daha iyi kararlar almaya, hedefleriniz ve değerlerinizde netleşmeye ve daha mutlu bir yaşam sürmeye başlarsınız. 

Koçluk bu hizmeti kullanan şirketler için de, insan kaynaklarını geliştirmedeki kararlılık ve niyetlerinin açık bir göstergesidir. Şirketler çalışanlarına sundukları bu gelişim fırsatıyla hem yüksek performansa uzun vadeli bir yatırım yapmış olurlar, hem de moral, takım çalışması gibi konularda iyileşmeye olanak tanırlar. 


YAŞAM KOÇLUĞU

1. Yaşam Koçluğu Nedir?
Yaşam Koçluğu profesyonel bir hizmettir. Müşteriler bir Yaşam Koçuyla bir hedefe ulaşmak, bir problemi çözmek veya kendi yaşamlarında bir değişiklik yapmak için çalışırlar.

2. Yaşam Koçluğu dünyada neden bu kadar hızlı yayılıyor?
Yaşam koçluğunun bu kadar popüler olmasının baslıca nedeni, artık insanların kendi istedikleri için anne babalarından çok daha az beklemeye tahammülleri olması.

3. Yaşam Koçluğu neden işe yarıyor?
Yaşam Koçluğu gerçekten çalışıyor, çünkü müşteri istedikleri değişiklikleri yapmak için ihtiyaç duydukları desteği alıyorlar.

4. İnsanlar neden bir Yaşam Koçuyla çalışırlar?
İnsanlar bir Yaşam Koçuyla bir değişiklik yapmak, bir hedefe ulaşmak, bir problemi çözmek ya da bir fırsattan yararlanmak için çalışırlar.

5. Yaşam Koçluğu ne kadar süredir var?
İş ortamındaki ilk modern Yaşam Koçluğu ilişkisi 1950-60 yıllarında ABD'de ortaya çıktı. Şirketleri ve yaşamlarıyla ilgili şahsi problemlerini gizlice ve güvenle tartışıp paylaşabilecek birilerini arayan genel müdürler tarafından bir kenara çekilen endüstriyel psikologlar bu hizmet dalının ilk öncüleriydiler. Son yıllarda kişisel gelişim ve başarı insan haklarından bir haline gelirken bu iş dalı da yayıldı.

6. Yaşam Koçu ve müşterisi ilk önce çabalarını nerelere odaklarlar?
Bir çok yaşam koçu, müşterinin yaşam veya iş durumunu ve şu anki ihtiyaçlarını belirlemek için değerlendirme araçları kullanırlar. Ancak şart olmasa da, müşteri zaten neye ulaşmak, neyi çözmek istediğini bilir ve danışmanlık ilişkisi orada başlar.

7. Müşteri ne kadar zamanda sonuçları görmeyi umabilir?
Bazen bir-iki gün içerisinde! Yaklaşımları değişecektir, veya takıldıkları bir konuda çalışmaya başlayacaklardır, veya önemli bir değişiklik yapacaklardır; böylelikle danışmanlık ilişkisinin etkileri çok çabuk görülmeye başlar. Ancak etkin ve kalıcı değişiklikler için en az üç aylık bir süreç gerekir. Bir çok danışmanlık ilişkisi değişen hedef ve odaklarla yıllarca sürer.

8. Yaşam Koçluğunun psikolojik terapiden farkı nedir?
Bir psikolog, teşhis edilebilir psikolojik durumlarla çalışmak üzere eğitilmiştir ve lisansa sahiptir. 
Bir yaşam koçu ise, psikolojik konular hakkında bilgi sahibi olsa bile, daha çok müşterinin kimliğinin ve hedeflerinin belirlenmesi ile bunları gerçekleştirecek stratejilerin yaratılması ve uygulanmasında devreye girer. Psikolojik sağaltım yapan psikologla kişisel gelişim işinde olan danışman, gerekirse ortaklaşa çalışabilirler.
Bir çok koçun müşteriyi ihtiyaç duyarsa yönlendirebileceği birkaç terapistle ilişkisi vardır. 

9. Yaşam Koçluğuyla yönetim danışmanlığı arasında ne fark var?
Ana fark, çoğu yönetim danışmanının bilişim, sistem ve iş analizi konusunda uzman olmasıdır. İyi eğitim almış bir yaşam koçu ise insanlar ve yaşam/başarı dinamikleri konusunda uzmandır. Yönetim danışmanları bir durumu analiz etmek, tavsiyelerde bulunmak, bir sistemi uygulamak ve/veya bir problemi çözmek için çağırılırlar. Bir yaşam koçu ise kişisel ve iş hedeflerine ulaşmak ve/veya bire bir destek ve tavsiyede bulunmak üzere çağrılır.İnsanların çevrelerinde olup bitenleri algılayış biçimleri tıpkı parmak izleri gibi bireyseldir.

Birisi, sizin de şahit olduğunuz bir olayı üçüncü bir kişiye anlatırken neden bahsettiğini bile anlamadığınız oldu mu hiç? O zaman neyi kastettiğimizi anlamışsınızdır.

Bu durumda, başka insanların farklı bir dil konuşması ya da tamamen farklı bir gezegenden geliyormuş gibi görünmesi şaşırtıcı değildir.

Bu koçluk kursu, dünyada en iyi performansa sahip koçların kendi müşterileriyle çalışırken sergiledikleri beceri, tutum ve davranışların araştırılması sonucu geliştirilmiştir. 

Mesleki kariyerinin zirvesindeki birçok insan düzenli olarak koçluk yardımı almaktadır: dansçılar, konuşmacılar, müzisyenler, sporcular- hepsi performanslarının zirvesinde kalabilmek için koçluk desteği alır.

Burada pragmatik olarak işlenecek koçluk prensiplerinin yanı sıra koçluk rolüne faydası olacak bazı NLP (Nöro Linguistik Programlama) temelleri de yer alacak. Ayrıca, size en faydalı olacak beceri ve tutumları, yeni yetenekleri, süreçleri ve çalışma biçimlerini deneme ve uygulama fırsatınız olacak. Bunların tümünü bir araya getirerek hem kendi yararınıza hem de müşterilerinizin/meslektaşlarınızın/takım arkadaşlarınızın yararına güçlendireceğiniz bilgi ve deneyimlerinizde daha geniş bir spektruma sahip olacaksınız. 

Bu kurs süresince şu soruların cevabını bulacaksınız:
- Karışıklığı önleyerek nasıl daha etkin iletişim kurabilirim
- İletişim boşluğunu çok daha rahat doldurabilmek için denenmiş ve test edilmiş hangi araçları ve teknikleri kullanabilirim
- Diğer insanların frekansına nasıl geçerim- ve onların da benim frekansıma geçmesini nasıl sağlarım

Ve yapabilecekleriniz:
- Söylediklerinizin istediğiniz etkiyi bırakıp bırakmadığını hızlı ve kolay bir biçimde görebileceksiniz
- Diğer insanlarla çok daha iyi bir uyum içine girebilmek için kullandığınız sözcükleri efor sarf etmeden nasıl adapte edebileceğinizi belirleyeceksiniz
- İnsanların daha çok söylemediklerini dinleyip anlayarak aslında ne söylediklerini görebileceksiniz
- Engelleri kaldırmak için basit dil kalıplarını kullanarak güven oluşturabileceksiniz
- Çok iyi yaptığınız iş üzerinde çalışabileceksiniz
- Daha büyük başarılar için diğerlerine nasıl ilham verebileceğinizi görüp
- Bütün bunların nasıl birbiriyle bağlantılı olduğunu
- Çok daha iyi sonuçlar için bu becerileri nasıl en üst seviyeye çıkarabileceğinizi öğreneceksiniz

Tüm bu basit ve pratik beceriler, kolay anlaşılır adımlar halinde oluşturulacak, esprili ve rahat bir atmosferde sunulacaktır.

Kendinizde ve etrafınızdakilerde kalıcı ve pozitif değişimler yaratmanıza yardım edecek yepyeni, son derece farklı ve etkin düşünme ve davranış biçimleriyle tanışacaksınız.

Neleri başarabileceğinizi keşfetmenin en iyi yolu kendi içinizdekini bulmaktır…

İşte size fırsat… bu cesareti gösterin… gerçek ve kalıcı pozitif değişimler yaratan biri haline gelin.


Certified  Coach Sertifika Programı

 

Temel ve ileri koçluk tekniklerini kapsayan 90 saatlik bir eğitimdir. Kişisel ve kurumsal olmak üzere A'dan Z'ye tüm koçluk alanlarını kapsamaktadır. Sertifikasyon için 250 saat koçluk uygulaması gerekmektedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza World International Personal Development Center  tarafından Certified Life Coach sertifikası verilecektir.

 

Certified  Coach Sertifika Programında ;

 

• Koçluk türleri hakkında bilgi edinerek,

 

• Her bir koçluk programının ortak noktalarını gözden geçirerek,

 

• Hedeflerin nasıl gerçekleşebileceğini kişinin kendisine nasıl bulduracağınızı öğrenerek;

 

• İletişim sorunları ve çözümlerini öğrenerek,

 

• Kararsızlık, umutsuzluk, çalışamamak vb. olumsuz durumların ortadan kaldırarak;

 

• Motivasyon kaynaklarını ortaya çıkararak;

 

• Zaman kullanımını öğrenerek,

 

• Doğru ve hızlı kararlar alarak;

 

• Alternatif düşünme modelleri geliştirerek;

 

• İyi gözlem yapmayı öğrenerek,

 

• Gerekli tekniklerin üzerinde çalışıp,

 

• Uygulamalar yaparak öğreneceksiniz.

 

Certified  Coach Sertifika Programı Neler Kazandırır

 

• Eğitimde öğrendiklerinizin değerlendirilip belgelendirilmesiyle uygulama kabiliyeti kazanabildiğiniz bir meslektir.

 

• Mesleki Kazançlar

 

• Dünyanın her yerinde koç olarak çalışabilme imkanı

 

• Kendi işine sahip olma fırsatı

 

• Ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü

 

• Etkili iletişim becerileri

 

• Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler

 

• Kişinin iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı

 

• Sürekli gelişim

 

• koçluk eğitimlerinin temelini öğreneceksiniz.

 

• Yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, yönetici koçluğu, aile koçluğu, ilişki koçluğu gibi farklı konularda koçluk yapabilirsiniz.

 

• Kurum içi koçluk hizmetleri verebilirsiniz.

 

Certified  Coach Sertifika Programının Amacı

 

Programın amacı; katılımcılara yeni kariyer edindirmektir. Bireysel ve kurumsal bu meslekte çalışmalar yapmaktır. Uygulaması kolay ve etkili teknikler öğrenmektir.

 

 

 

Certified  Coach Sertifika Programının Süresi

 

Program süresi 90 saattir. Sertifikasyon için 250 saat koçluk uygulaması gerekmektedir.

 

Certified  Coach Sertifika Programına Kimler Katılabilir

 

Eğer kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, birden fazla koçluk yapabilmek istiyorsanız certified coach programımız tam size göre. Yeni bir meslek edinmek; Kariyer değişikliği; Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak; bulunduğu organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak; kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Artık koç olarak hayatınıza adım atmak istiyorsanız, yeni yaşantınıza başlamak için bizden randevu alabilirsiniz. Katılmak isteyen herkes uzmanlarımızca yeterli bunduğu takdirde programa katılabilir.

 

Certified  Coach Sertifika Programının Süreci

 

1. Aşama: Farkındalık aşamasıdır. Mevcut durumu fark edip, öğreneceklerinizle tanıştığınız aşamadır.

 

2. Aşama: Veri toplama aşamasıdır. Okunacak dokümanlar ve anlatılanlardan ihtiyaç duyulan verilerin toplandığı aşamadır.

 

3. Aşama: Verilerin içselleştirilmesi aşamasıdır. Bu aşamada toplanan verilerin uygulamaya yetecek hale gelmesi için Advanced Master koçları ile karşılıklı yaptıkları sorgulama aşamasıdır.

 

4. Aşama: Yansıtma aşamasıdır. Advanced Master koçlar ile birlikte yapılan uygulama seanslarıdır.

 

5. Aşama: Değerlendirme aşamasıdır. Advanced Master koçlar tarafından programın değerlendirmesi yapılarak yetkinlik için sertifika alabilmeye yeterliliği değerlendirilir.

 

6. Aşama: Uygulama aşamasıdır. Bu çalışmanın sertifika ön koşulu katılımcıların aldıkları eğitim sonrasında 250 saat koçluk uygulamasını belgelemeleridir.

 

7. Aşama; Tasarım aşamasıdır. Kurumsal çalışmalar yapacaklar için iş modeli tasarım ve desteği yapılır. Bireysel çalışanlara vaka destek yardımı yapılır.

 

8. Aşama: Çözüm ortaklığı aşamasıdır. Koç mesleki faaliyetlerine başladıktan sonra üyelik sistemi sayesinde program tasarımı/ denetimi/ sertifika konularında sürekli çözüm ortaklığıdır.

 

Master Coach

 

Master Certified Coach Sertifika Programın Kapsamı

 

Master Certified Coach Programı profesyonel koçluk süreçlerini profesyonelce açıklayan ve Profesyonel Koçluk, Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Aile Koçluğu, İlişki Koçluğu vb. koçluk süreçlerinin tüm yöntemleri ve ilkelerini öğreten kapsamlı bir sertifika programıdır. Master Certified Coach Programını tamamlayan Master Koçların en önemli özelliği Certified Coach’lar yetiştirebilmeleridir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza World International Personal Development Center  tarafından Master Certified Coach sertifikası verilecektir.

 

Master Certified Coach Sertifika Programını Nasıl Öğreneceksiniz

 

• Profesyonellik yöntemleri

 

• Geliştirilebilir beceriler

 

• Hedefleri yönlendirme

 

• İletişimde uzmanlık

 

• Duygu yönetimi

 

• Motivasyon

 

• Zaman kullanımı

 

• İlerleme

 

• Executive kurumsallaşma

 

• Yaratıcılık

 

• Öğretme

 

• İleri düzey koçluk tekniklerinin üzerinde çalışıp,

 

• Uygulamalar yaparak öğreneceksiniz.

 

 

Master Certified Coach Sertifika Programı Neler Kazandırır

 

 

• Eğitimde öğrendiklerinizin değerlendirilip belgelendirilmesiyle uygulama kabiliyeti kazanabildiğiniz bir meslektir.

 

• Koçluk eğitimlerinin ileri düzey bilgi ve becerilerini öğreneceksiniz.

 

• Yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, yönetici koçluğu, aile koçluğu, ilişki koçluğu gibi farklı konularda koçluk yapabilirsiniz.

 

• Yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, yönetici koçluğu, aile koçluğu, ilişki koçluğu gibi farklı konularda koç yetiştirebilirsiniz.

 

• Kurum içi koçluk hizmetleri verebilirsiniz.

 

Master Certified Coach Sertifika Programının Amacı

 

Programın amacı; Uluslararası Sertifikalı Koçluk programını almış ve tüm sürecini tamamlamış olan kişiler yaşam koçluğu, yönetici koçluğu, aile koçluğu, öğrenci koçluğu, eğitim ve öğretim koçluğu, performans koçluğu, takım ve proje koçluğu ve ilişki koçluğuna kadar birçok alanda koçluk edebileceklerdir. Kısaca koçluk hizmetini her alanda yapabilecekler. Master certified koçlar aynı zamanda profesyonel koç yetiştirebileceklerdir.

 

 

Master Certified Coach Sertifika Programının Süresi

 

Program süresi 160 saattir. Sertifikasyon için 800 saat koçluk uygulaması gerekmektedir.

 

Master Certified Coach Sertifika Programına Kimler Katılabilir

 

Koçluk düzeyini yükseltmek isteyen, koç yetiştirmek isteyen, en az 800 saat uygulama yapmış olan Professional certified koçlar, uzmanlarımızca yeterli bulunduğu takdirde programa katılabilir.


Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı

 

Öğrenci Koçları; öğrencilerin konsantre olmasına, hedefe doğru biçimde yönlenmesine, zihinsel olarak rahatlamasına ve her türlü sınavlara hazırlanmasına yardımcı olan kişi ya da ekiptir.

Ygs, Lys, ve diğer sınavlara hazırlanan veya başarı oranlarını yükseltmeyi düşünen öğrencilerin uzun bir süre isteyen çalışmalarda karşılaştığı en büyük sorun iç disiplin, motivasyon ve özgüven eksikliğidir. Bir öğrencinin başarısı %50 teorik bilgiye, %50 ise motivasyon, iç disiplin ve özgüven yüksekliğine bağlıdır.

 

Öğrenci Koçluğu; sisteminde motivasyon, iç disiplin ve özgüven en yüksek düzeye çıkartılarak öğrenciye kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir.

 

Öğrenci koçları ; bireylere başarıya ulaşmasını sağlayan pratik yaklaşımları sunar. Kısa sürede istenilen mükemmel sonuçlar elde edilir. Bireyleri, hedefleri için gerekli kaynaklara yönlendirir.

 

Öğrenciler, Koçları yardımıyla şu anki durumlarının geleceklerini nasıl etkileyeceğinin farkına varacaklardır. Bu sayede dışarıdan herhangi bir zorlama olmadan kendilerine güzel bir gelecek hazırlamak için performanslarını sürekli arttırma çabasında olacaklardır.

 

Sınavlara hazırlanan öğrenciler için hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yolları ve istenilen hedef doğrultusunda kişinin yeniden şekillenmesini sağlayan mükemmel bir program Sınavlara artık stressiz girebilme şansınız var. Ders çalışma alışkanlıkları vazgeçilmez olacak. Kişi potansiyelini yeniden keşfedecek ve zihinsel performansınız mükemmele ulaşacak. Tüm sınavlara hazırlanan için GEÇERLİ (Sbs, Ygs, Lys, Kpss, Ales Vb..)

 

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programını Nasıl Öğreneceksiniz

 

• Çalışma başlangıcında önce misyon ve vizyon belirleyerek;

• Çalışmanın başarıya ulaşmasında tekniklerin önemi fark ederek;

• Başarılı insanların stratejilerini modelleyerek;

• Kararsızlık, umutsuzluk, çalışamamak vb. olumsuz durumların ortadan kaldırarak;

• Dikkat eksikliğini ortadan kaldırma stratejileri üzerinde çalışarak;

• Zamanı etkin kullanarak;

• Doğru ve hızlı kararlar alarak;

• Alternatif düşünme modelleri geliştirerek;

• Beynini daha etkin kullanma yöntemlerini öğrenerek;

• Gevşeme ve rahatlama egzersizleri ile;

• Konsantrasyon gücünü devamlı arttırarak öğreneceksiniz.


Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı Neler Kazandırır

• Çalışma isteği, hırs ve kararlılık kazandırma;

• Daha etkin düzeyde ders çalışma teknikleri öğretebilme;

• Dikkat ve konsantrasyonu üst düzeye taşıma;

• Başarıya ve hedefe odaklama;

• Öğrencilere doğru, hızlı ve güvenli kararlar aldırma;

• Daha etkili ve verimli çalıştırma;

• Zamanı etkin kullandırma;

• İç disiplini ve motivasyonunu artırma;

• Alternatif düşünme yöntemleri geliştirme;

• Uygulamalarla olumsuz durumlardan kurtarma;

• Öğrenciye öğrenmeyi öğretme;

• Sihirli iletişim kurma yöntemlerini öğretme;

• Öğrenciye ve aileye ihtiyaç analizi yapabilme;

• Öğrencilerinin her türlü davranışını okuyabilme;

• Duygusal alt yapının nelerden kaynaklandığını ortaya çıkarma;

• Hedeflere ulaşmayı kolaylaştıracak gerekli değişimleri öğrencinin gerçekleştirebilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapabilme;

• Öğrencinin öğrenme stratejilerini ortaya çıkarma ve bu stratejileri tüm eğitim süreçlerine uyarlama;

• Öğrencinin geçmişten süre gelmiş istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olabilme;

• Öğrenciyle birlikte öğrencide istenilen sonuçların alınabilmesi adına ebeveynlere de koçluk ve danışmanlık yapabilme;

• Ebeveynleri nasıl, ne zaman ve ne şekilde yönlendirebilme;

• Öğrencinin gelişimini aileye ve okula raporlama becerileri kazanacaklar.


Öğrenci Koçluğu Sertifika Programının Amacı

Programın amacı; öğrenci koçlarının öğrencinin hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yollarını öğretebilmesi; öğrenciyi etkin bir öğrenici olarak şekillendirebilmesi; sınavlara stressiz girebilmesini sağlayabilmesi; öğrencinin okul hayatı ve özel hayatı arasındaki dengeyi kurabilmesine yardımcı olması; öğrencinin potansiyelini keşfetmesini ve zihinsel performansını mükemmele ulaştırabilmesini sağlayabilmektir.

 

 Öğrenci Koçluğu Sertifika Programının Süresi

Program süresi 40 saattir.


Öğrenci Koçluğu Sertifika Programına Kimler Katılabilir

 

Öğrencilerle çalışabileceğini düşünen; öğrenmeye açık; gelişmeyi ve değişmeyi öncelikle kabul edebilen; öğrendiklerini uygulayabilen herkes katılabilir. İş adamları; öğretmenler; ebeveynler; rehberlik uzmanları; ev hanımları; emekliler; yaşı ve öğrenim durumu ne olursa olsun, istekli olan ve yapabileceğini düşünen ve uzmanlarımız tarafından yeterlilik konusunda onay alan herkes bu çalışmaya katılabilir.

                                                             7.06.2020

 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret947215
Saat
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223